Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

„BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” – JUBILEUSZ „CARPATHIA FESTIVAL” W ROCKOWYCH BRZMIENIACH

21 lipca jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” zakończy koncert z największymi przebojami polskiej muzyki rockowej pt. „Bal wszystkich świętych”. Największe hity Zespołów Budka Suflera, Łzy, Lombard, Bajm, Maanam - wykonają ZESPOŁ LOMBARD, SARA CHMIEL, ANASTAZJA I PIOTR NOWAK oraz Soliści i Grupa Artystyczna CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE pod kierunkiem dr Anny Czenczek. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Festiwalowa pod kierunkiem Tomasza Filipczaka.

ZESPÓŁ LOMBARD

Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. LIDEREM ZESPOŁU LOMBARD JEST GRZEGORZ STRÓŻNIAK – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To On od 40 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard Martą Cugier stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od prawie 25 lat realizując w Lombardzie swoje muzyczne marzenia.  

W pierwszym dziesięcioleciu LOMBARD współpracował z wieloma instrumentalistami i dwiema wokalistkami Wandą Kwietniewską i Małgorzatą Ostrowską, które kilkadziesiąt lat temu rozpoczęły działalności solowe. LOMBARD istniał w kilkunastu składach, obecny skład tworzą: Marta Cugier - wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, instr. klawiszowe wraz z towarzyszącymi muzykami: Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Maksymilian Mińczykowski – perkusja.

Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to: DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI - Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2012) i jubileuszowa LOMBARD Swing (2016) stanowiąca muzyczny swingowo - rockowy eksperyment. Zespół wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne już "Przeżyj to sam" i dobrze znana "Szklana pogoda" oraz najnowsze „Deja’vu – to już było” czy „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”. Zespół w latach ’80 współpracował z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier.

Lombard zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń.

W 2016 roku zespół LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”. Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków. W 2019 roku zespół LOMBARD na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocje na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.

Od 2021 roku LOMBARD świętuje 40 rocznicę swoich urodzin niezwykłym projektem LOMBARD 40/40 łączącym różne sposoby wyrażenia artystycznego. Do współpracy zaprosił niezwykłych artystów Arkadiusza Dzielawskiego – znanego na całym świecie malarza realizmu magicznego Arkadiusza Dzielawskiego, fotografa Annę Pawelczak. Niezwykłe jubileuszowe wydawnictwo zespołu - Artbook LOMBARD 40/40 - ukaże się w 2024 roku. #lombard4040

SARA CHMIEL

Sara Chmiel - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, aktorka musicalowa. Rozpoczęła przygodę ze sceną w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, we wczesnej młodości wygrywając liczne festiwale muzyczne w kraju i zagranicą. Jednym z przełomowych kroków w jej muzycznej karierze był występ na Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009 gdzie, zajęła II miejsce w konkursie DEBIUTY. W tym samym roku rozpoczęła pracę w Teatrze Muzycznym w Gliwicach, rok później w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Jest półfinalistką programu „Mam Talent” w TVN. W 2011 roku została wokalistką zespołu Łzy z którym regularnie koncertuje. Zagrała setki koncertów w tym dwukrotnie na Woodstock Festiwal. Na swoim koncie ma już 4 studyjne albumy oraz 4 solowe single. Prywatnie żona producenta muzycznego Andrzeja Gromala (Gromee) i mama trójki dzieci. Jej ostatni singiel „Ty i Ja” znalazł się w czołówce listy airplay ZPAV czyli listy najczęściej granych utworów w stacjach radiowych. Piosenka również była prezentowana w koncercie PREMIERY na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Artystka miała przyjemność występować w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2018 roku wraz z Gromee który ze swoim utworem „Light Me Up” reprezentował Polskę. Wokalistka jest również współautorką utworów flagowych tzw „common song” dla Eurowizji Junior w latach 2019 „Share the Joy” i 2020 „Move the world”.

PIOTR NOWAK

Piotr Nowak – jest zawodowym muzykiem, kompozytorem, wokalistą, multiinstrumentalistą, właścicielem studia nagrań i producentem. Pierwszą płytę skomponował i nagrał jako czternastolatek. Występował wielokrotnie na festiwalach w Opolu i Sopocie. Uczestniczył w trasie koncertowej „Lata Zet i Dwójki”, „Eska Music Awards” oraz „Pol'and'Rock Festival”, gdzie występował m.in. z Felicjanem Andrzejczakiem z Budki Suflera. Z zespołem "Najlepszy przekaz w mieście" zaprezentował się jako gość specjalny w telewizyjnym show „Must be the music”. Uczestniczył też jako muzyk sesyjny w programach „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Ma na swoim koncie współpracę z wieloma znanymi artystami, m.in. Małgorzatą Ostrowską, Kasią Kowalską, Andrzejem Krzywym i Robertem Chojnackim z którym w 2016 r. nagrał płytę "Piątka" wydaną przez Polskie Radio. W 2021 r. Piotr Nowak nagrał swój autorski solowy album pt: „8338”. W ostatnim czasie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago.

ANASTAZJA NOWAK

Anastazja Nowak - Wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Absolwentka klasy skrzypiec jazzowych w szkole muzycznej II stopnia. W 2008 roku wygrała program telewizyjny „Mini Szansa na sukces" z zespołem Papa D. W 2023 wystąpiła w ,,Szansie na Sukces'' w repertuarze zespołu Blue Cafe. Grała już na wielu polskich i zagranicznych scenach z takimi artystami jak: Chuc Frazier, Izabela Trojanowska, Grażyna Łobaszewska, Felicjan Andrzejczak, Jacek Królik, Piotr Shulz, Maciej Balcar. Dwukrotnie reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki ,,Carpathia'' w Rzeszowie. Ma na swoim koncie 3 wydane single. Jest na etapie nagrywania solowej płyty. Na stałe współpracuje z chórem Gospel Joy, Rui Carlosem Ferreirą i Piotrem Nowakiem.

CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE 

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek od 2000 roku wyśpiewali już ponad 1100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych w kraju i zagranicą oraz w programach telewizyjnych (m.in. „Droga do gwiazd", „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „Fabryka gwiazd", „X Factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „The Voice Kids”, Eurowizja Junior 2016, 2017, 2021). 

W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Na zajęcia do CSW w Rzeszowie uczęszczają uczniowie z czterech województw. Rok szkolny 2022/2023 był obfity w wiele nagród. Artyści zdobyli najwyższe laury w wielu festiwalach, spośród których można wymienić: Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Dzisiaj w Betleyeeeem”, Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej „Zaśpiewane zimą”, XXVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy, XII Ogólnopolskim Festiwalu Gaudium w Lublinie, X Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Gloria” – Kielce, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej "Your Song", Festiwal Polskiej Twórczości Bluesowej, VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Wolności w Katowicach, Ogólnopolski Festiwal Wokalny Młodych "Bajanie”, Miejski Konkurs Muzyczny „Gdzie się podziały tamte melodie?”.

W ubiegłym roku nasi artyści zaśpiewali także na srebrnym ekranie. Uczennice Emilia Bednarz oraz Martyna Małek wystąpiły w „Przesłuchaniach w ciemno” 6 edycji Programu „The Voice Kids”, a Kamil Jachyra zwyciężył w programie „Szansa na Sukces. Opole 2023”, którego główną nagrodą był udział w Konkursie Debiuty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023!

GRUPA ARTYSTYCZNA CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W SKŁADZIE: Brygida Bartnik, Filip Ciaś, Zuzanna Czuchra, Magdalena Daszykowska, Karina Janik, Izabela Kochman, Gabriela Kocój, Karolina Kołodziej, Julia Kościńska, Krzysztof Kosior, Ewa Machała, Anna Malawska, Aleksandra Małek, Amelia Rudnicka, Klaudia Szum.

“BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”  – największe przeboje polskiej muzyki rockowej w wykonaniu Zespołu Lombard, Sary Chmiel, Anastazji i Piotra Nowaka oraz Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka .

Pomysł, scenariusz, reżyseria, opieka artystyczna, opracowanie i przygotowanie wokalne – dr Anna Czenczek
Choreografia – dr Bernadetta Wojtuń-Sikora
Taniec i choreografia – Klaudia Czenczek
Wizualizacje video-artystyczne – Mateusz Witczuk 
Zajęcia z akompaniatorem – Angelika Pacuta, Bartosz Popiel

Orkiestra Festiwalowa „Rzeszów Carpathia Festival”:
Tomasz Filipczak – Piano, Aranżacje
Mirosław Wiśniewski – Bas
Przemysław Kuczyński – Perkusja
Jan Malecha – Gitary
Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – Trąbka
Mariusz „Fazi” Mielczarek – Saksofony
Andrzej Rękas – Puzon

WEJŚCIE TYLKO Z ZAPROSZENIAMI!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia.
Partner strategiczny: Rzeszów – Stolica Innowacji

Patronat honorowy:
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Prezydent Miasta Rzeszowa
Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Rzeszowie
Bank Gospodarstwa Krajowego

Mecenat główny:
Makarony Polskie

Darczyńcy:
Metal Lab W.Gajdek, A.Pęczar Sp.k.,
GERMANITAS Centrum Języków Obcych,
KRUSZGEO SA,
Greinplast Sp. z. oo.,
BS Deweloper,
Ziaja Polska,
Lasko Nieruchomości,
SGL Deweloper,
Centrum Medyczne MEDYK,
Kwiaciarnia Magiczny Zakątek,
Biuro Nieruchomości KWAŚNIAK,
KOMINKI Daniel Fąfara,
Hotel i Restauracja Zacisze,
Fundacja Creative.pl,
FCshop.pl,
Natchnieni Bieszczadem

Partnerzy:
Województwo Podkarpackie,
Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP,
Filharmonia Podkarpacka,
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie,
Urban Lab,
Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie,
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec,
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie,
WBX Studio,
Hotel Fryderyk.

Patronat medialny:
TVP 3 Rzeszów,
Dziennik Eurowizyjny
Poinformowani.pl,
Polskie Radio Rzeszów,
Gazeta Codzienna „Nowiny”,
Nowiny24.pl,
Echo Rzeszowa,
Katolickie Radio Rzeszów „Via”,
Nasz Dom Rzeszów,
VIP Biznes&Styl,
biznesistyl.pl,
Media Rzeszów,
Nasze Miasto,
Kurier Rzeszowski,
Radio Centrum
Partnerem festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta
Współfinansowano ze środków ZAW STOART.
Mecenasem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
„Carpathia Festival” wspiera Podkarpackie Hospicjum dla dzieci

plyta cd ave regina