Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

„TAKI CUD I MIÓD” – DANUTA BŁAŻEJCZYK NA „CARPATHIA FESTIVAL”

20 lipca 2024 roku – XX Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Carpathia Festival” otworzy koncert „Taki cud i miód” w wykonaniu Danuty Błażejczyk oraz Artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem dr Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka. W repertuarze koncertu znajdą się najbardziej znane piosenki z repertuaru Danuty Rinn, Ireny Santor i Danuty Błażejczyk m. in. „Powrócisz tu”, „Gdzie Ci mężczyźni” czy „Już nie ma dzikich plaż”.

Danuta Błażejczyk to – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.

CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE 

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracując pod kierunkiem Anny Czenczek od 2000 roku wyśpiewali już ponad 1100 nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych w kraju i zagranicą oraz w programach telewizyjnych (m.in. „Droga do gwiazd", „Od przedszkola do Opola", „Szansa na sukces", „Fabryka gwiazd", „X Factor", „The Voice of Poland”, „Mam talent", „Mali Giganci”, „Petersburski Music Show”, „Hit Hit Hurra!”, „The Voice Kids”, Eurowizja Junior 2016, 2017, 2021). 

W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Na zajęcia do CSW w Rzeszowie uczęszczają uczniowie z czterech województw. Rok szkolny 2022/2023 był obfity w wiele nagród. Artyści zdobyli najwyższe laury w wielu festiwalach, spośród których można wymienić: Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Dzisiaj w Betleyeeeem”, Internetowy Konkurs Piosenki Polskiej „Zaśpiewane zimą”, XXVIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy, XII Ogólnopolskim Festiwalu Gaudium w Lublinie, X Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Gloria” – Kielce, Międzynarodowy Festiwal Piosenki Rozrywkowej "Your Song", Festiwal Polskiej Twórczości Bluesowej, VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki o Wolności w Katowicach, Ogólnopolski Festiwal Wokalny Młodych "Bajanie”, Miejski Konkurs Muzyczny „Gdzie się podziały tamte melodie?”.

W ubiegłym roku nasi artyści zaśpiewali także na srebrnym ekranie. Uczennice Emilia Bednarz oraz Martyna Małek wystąpiły w „Przesłuchaniach w ciemno” 6 edycji Programu „The Voice Kids”, a Kamil Jachyra zwyciężył w programie „Szansa na Sukces. Opole 2023”, którego główną nagrodą był udział w Konkursie Debiuty podczas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 2023!

GRUPA ARTYSTYCZNA CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W SKŁADZIE: Brygida Bartnik, Filip Ciaś, Zuzanna Czuchra, Magdalena Daszykowska, Karina Janik, Izabela Kochman, Gabriela Kocój, Karolina Kołodziej, Julia Kościńska, Krzysztof Kosior, Ewa Machała, Anna Malawska, Aleksandra Małek, Amelia Rudnicka, Klaudia Szum.

„TAKI CUD I MIÓD” – Koncert w wykonaniu Danuty Błażejczyk oraz Solistów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej pod kierunkiem Anny Czenczek, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej Tomasza Filipczaka.

Pomysł, scenariusz, reżyseria, opieka artystyczna, opracowanie i przygotowanie wokalne – dr Anna Czenczek
Choreografia – dr Bernadetta Wojtuń-Sikora, Klaudia Czenczek, Karol Mrzygłód
Wizualizacje video-artystyczne – Mateusz Witczuk 
Zajęcia z akompaniatorem – Angelika Pacuta, Bartosz Popiel

Orkiestra Festiwalowa „Rzeszów Carpathia Festival”:
Tomasz Filipczak – Piano, Aranżacje
Mirosław Wiśniewski – Bas
Przemysław Kuczyński – Perkusja
Jan Malecha – Gitary
Piotr „Ziarek” Ziarkiewicz – Trąbka
Mariusz „Fazi” Mielczarek – Saksofony
Andrzej Rękas – Puzon

WEJŚCIE TYLKO Z ZAPROSZENIAMI!

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia.
Partner strategiczny: Rzeszów – Stolica Innowacji

Patronat honorowy:
Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Starosta Rzeszowski
Prezydent Miasta Rzeszowa
Konsul Honorowy Republiki Czeskiej w Rzeszowie
Bank Gospodarstwa Krajowego

Mecenat główny:
Makarony Polskie

Darczyńcy:
Metal Lab W.Gajdek, A.Pęczar Sp.k.,
GERMANITAS Centrum Języków Obcych,
KRUSZGEO SA,
Greinplast Sp. z. oo.,
BS Deweloper,
Ziaja Polska,
Lasko Nieruchomości,
SGL Deweloper,
Centrum Medyczne MEDYK,
Kwiaciarnia Magiczny Zakątek,
Biuro Nieruchomości KWAŚNIAK,
KOMINKI Daniel Fąfara,
Hotel i Restauracja Zacisze,
Fundacja Creative.pl,
FCshop.pl,
Natchnieni Bieszczadem

Partnerzy:
Województwo Podkarpackie,
Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP,
Filharmonia Podkarpacka,
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie,
Urban Lab,
Związek Strzelecki Strzelec Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie,
Towarzystwo Przyjaciół Związku Strzeleckiego Strzelec,
Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie,
WBX Studio,
Hotel Fryderyk.
Patronat medialny:
TVP 3 Rzeszów,
Dziennik Eurowizyjny
Poinformowani.pl,
Polskie Radio Rzeszów,
Gazeta Codzienna „Nowiny”,
Nowiny24.pl,
Echo Rzeszowa,
Katolickie Radio Rzeszów „Via”,
Nasz Dom Rzeszów,
VIP Biznes&Styl,
biznesistyl.pl,
Media Rzeszów,
Nasze Miasto,
Kurier Rzeszowski,
Radio Centrum
Partnerem festiwalu jest Województwo Podkarpackie. Podkarpackie – Przestrzeń Otwarta
Współfinansowano ze środków ZAW STOART.
Mecenasem wydarzenia jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
„Carpathia Festival” wspiera Podkarpackie Hospicjum dla dzieci

plyta cd ave regina