Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

NAJPIĘKNIEJSZE DZIEŁA MUZYKI KLASYCZNEJ W NAJNOWSZYM PROJEKCIE DR ANNY CZENCZEK

Po wielu latach prowadzenia swoich podopiecznych – uczniów stworzonego przez siebie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, przez muzyczne szlaki scen estradowych i teatralnych, a także programów telewizyjnych i festiwali piosenki dr Anna Czenczek przygotowała solowy projekt, jakim jest wydanie płyty i koncert premierowy pt. „Ave Regina Caelorum”. Premiera albumu zaplanowana jest na 18 grudnia 2023 i będzie dostępna do odsłuchania w na YouTubie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie a już wkrótce również najpopularniejszych serwisach streamingowych. 

plyta cd ave regina

dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, prezes Fundacji Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, pomysłodawczyni i dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej „Moja Ojczyzna”, organizator Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla dzieci i młodzieży, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1100 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych. Autorka artykułów naukowych poświęconych edukacji muzycznej publikowanych w monografiach wydanych przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od ponad 20 lat kształci młode talenty, pracując z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, przygotowuje i reżyseruje musicale oraz koncerty, pisząc do nich scenariusze, aranżacje wokalne i muzyczne. Wśród jej produkcji są wokalno-taneczne spektakle i koncerty otwierające Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” i wystawiane na scenie Filharmonii Podkarpackiej.

Projekt naukowy „Ave Regina Caelorum” obejmuje wydanie płyty wraz z książką oraz stworzenie klipu promocyjnego. W skład projektu wchodzą największe dzieła klasyczne i religijne m. in.: „Pie Jesu”, „Panis Angelicus”, „Pamiętam ciche, jasne dnie” oraz autorskie utwory specjalnie napisane  i opracowane do tego projektu min. „Ave Maria”, „Agnus Dei”, „Angele Dei” czy „Veni Sancte Spiritus”, do tekstów opracowanych przez dr Annę Czenczek. Całość układa się w opowieść złożoną z tekstów i melodii liczących setki lat i całkiem współczesnych – starannie wybranych i znaczących.  

Jest to solowa płyta Anny Czenczek, a w projekcie udział wzięli także Artyści Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Akademicki Chór Politechniki Rzeszowskiej, Kwintet smyczkowy ARSO Ensemble, muzycy Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie oraz zespół muzyczny składający się najlepszych muzyków w całej Polsce. 

Premiera płyty na kanale YOUTUBE CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE odbędzie się 18  grudnia 2023, godz.20.00 będzie dostępna również już wkrótce do odsłuchania w najpopularniejszych serwisach streamingowych. Już dziś na kanale Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, na YouTube można przedpremierowo odsłuchać tytułowy utwór „Ave Regina Caelorum”, do którego został specjalnie nagrany teledysk promocyjny.

 „Ave Regina Caelorum” istnieć będzie na scenie zarówno jako koncert z towarzyszeniem wielu artystów i muzyków, jak i w kameralnej formie. 

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia nowej strony internetowej Anny Czenczek –  www.annaczenczek.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o projekcie, a także na nowy profil na  Facebooku – https://www.facebook.com/annaczenczek.artysta .

Patronat honorowy nad albumem obieli :

Wojewoda Podkarpacki
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego
Prezydent Miasta Rzeszowa
Patronat medialny:
TVP3 Rzeszów
Katolickie Radio „Via”
Echo Rzeszowa
Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów
Media Rzeszów
Kurier Rzeszowski

plyta cd ave regina