Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

X Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży

Wykładowcy:
Danuta Błażejczyk
Tomasz Steciuk
Dr Anna Czenczek– pomysłodawca i kierownictwo muzyczne
Tomasz Filipczak – kierownictwo muzyczne

Ogólnopolskie Mistrzowskie Warsztaty Wokalne dla Dzieci i Młodzieży to wydarzenie dla tych, którzy marzą o scenicznej karierze. Od ponad dekady stolica Podkarpacia zamienia się w centrum artystycznej edukacji, do którego przyjeżdżają znakomici specjaliści od emisji głosu, muzycy i artyści, by pomóc utalentowanym adeptom śpiewu w doskonaleniu umiejętności i poznaniu tajników pracy przed kamerami oraz przy wielkich muzycznych produkcjach.
Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się ogromną popularnością. Zajęcia prowadzone są w grupach dziecięcych, dla uczniów od 7. roku życia, oraz młodzieżowych. Ze względu na duże zainteresowanie utworzono także grupy dla dorosłych.
Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru. Promują polskie piosenki o ponadczasowej wartości artystycznej.
Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem sprawuje dr Anna Czenczek nauczyciel emisji głosu i menedżer stojąca za festiwalowymi i telewizyjnymi sukcesami takich młodych gwiazd, oraz Tomasz Filipczak, pianista i kompozytor, kierownik muzyczny Teatru Syrena w Warszawie, aranżer i dyrygent wielu produkcji telewizyjnych, m.in. „Tańca z gwiazdami”, od lat współpracujący z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem oraz wieloma gwiazdami polskiej sceny.
Warsztaty wokalne odbędą się Salach konferencyjnych Urban Lab, Centrum Sztuki Wokalnej oraz w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie w terminie 11 – 15 lipca 2022 r.
Grono instruktorów współtworzą wybitni praktycy sztuki scenicznej, wśród nich jest:

 • Tomasz Filipczak kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Od wielu lat współpracuje z Januszem Stokłosą i Januszem Józefowiczem przy większości produkcji Teatru Studio Buffo. Pracował także dla telewizji – przy Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz „Tańcu z Gwiazdami”, „Przebojowej Nocy”, „Złotej Sobocie” i "Eurowizji Junior". W latach 2012-2018 był kierownikiem muzycznym programu "Jaka to melodia". Jako producent i aranżer pracował m.in. z takimi artystami jak: Robert Janowski, Janusz Radek, Robert Janson i Piotr Polk, Łukasz Zagrobelny Irena Santor, Halina Frąckowiak. Od 2018 roku jest kierownikiem muzycznym Teatru Syrena.
 • dr Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival” – Rzeszów, wykładowca akademicki, międzynarodowy juror, muzyk, wokalistka, aranżerka wokalna, producentka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielka emisji głosu, polska przedstawicielka Międzynarodowej Organizacji TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa. Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ponad 1000 nagród w ogólnopolskich
  i międzynarodowych festiwalach piosenki oraz w programach telewizyjnych.
 • Danuta Błażejczyk – Jedna z najbardziej oryginalnych polskich wokalistek. Debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód” ze słowami Wojciecha Młynarskiego i muzyką Włodzimierza Korcza, zdobywając nagrodę specjalną za indywidualność artystyczną. Jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką polską i standardami światowym. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, „Tajemnica Tomka Saweyra” a także w serialu „Lokatorzy”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej, cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych, szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu
  i niebywałą muzykalność. Jej przeboje – „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc”, „Serce nie jest wyspą samotną” – weszły do kanonu najbardziej znanych polskich przebojów.
 • Tomasz Steciuk – Aktor musicalowy i dubbingowy - Wykonawca głównych ról
  w najbardziej znanych i cenionych musicalach, takich jak m. in.: „Upiór w Operze”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, „Rodzina Addamsów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Miss Saigon”, „Grease”, „Les Miserables”, „Koty” i wielu innych, na deskach: Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Muzycznego „Roma”, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Teatru Myzycznym w Gliwicach, Teatru Muzycznego
  w Poznaniu” oraz stołecznego Teatru Syrena. Osobną sferą jego aktywności zawodowej jest praca w dubbingu filmowym, gdzie stworzył blisko sto kreacji, m.in. Prosiaczek w „Kubusiu Puchatku”, Szeregowy w „Pingwinach z Madagaskaru” i wiele innych. Ma za sobą kilka drugoplanowych ról i epizodów w serialach telewizyjnych. Brał udział w nagraniach Teatru Polskiego Radia.
  W bogatym programie jubileuszowej X edycji Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych dla Dzieci i Młodzieży poprowadzą oni zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z zespołem muzycznym. Zdradzą tajniki musicalowych produkcji i pracy aktora dubbingowego.

Warsztaty zostaną zakończone koncertem pt. Moje serce to jest muzyk” z utworami specjalnie zaaranżowanymi na to wydarzenie, który odbędzie w dniu 15 lipca 2022. Młodzi artyści zaśpiewają z towarzyszeniem Zespołu Muzycznego składającego się ze znanych muzyków z całej Polski.
Zapraszamy!

plakat warsztaty 2022 2

Program X edycji Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych dla Dzieci i Młodzieży
(to jako rozwijająca się część tekstu na stronie, ale tu trzeba dać pełny program, nie tylko wybrane zajęcia)
• Zrozumienie tekstu
• Interpretacja tekstu
• Artykulacja i wyrazistość
• Pomysł na postać
• Praca w studio nagrań
• Praca na planie
• Czym jest musical?
• Znaczenie szkoły aktorskiej w przyszłym życiu zawodowym
• O pracy aktora dubbingowego
• Udział w koncercie
• Praca z zespołem muzycznym
Zapraszamy!

Wyślij formularz zgłoszenia a skontaktujemy się z Tobą !
https://csw.info.pl/warsztaty/zglos-udzial
Ilość miejsc ograniczona!!!!