Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

GRAND PRIX I PIĘĆ NAJWYŻSZYCH NAGRÓD DLA UCZNIÓW CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W FESTIWALU PIOSENEK KATARZYNY SOBCZYK!

28 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Tyczynie im. Katarzyny Sobczyk odbyła się VIII edycja Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia”. W konkursie uczestniczyli soliści, zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne z całej Polski – łącznie 80. wykonawców, którzy startowali w dwóch kategoriach wiekowych. Wykonawcy prezentowali dwie piosenki polskie z lat 60- tych, 70-tych i 80-tych, w tym jedną z repertuaru Katarzyny Sobczyk.

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracujący pod kierunkiem Anny Czenczek wyśpiewali aż 6 nagród. W kategorii wiekowej od 16 lat wzwyż Jury przyznało najwyższą nagrodę Grand Prix Oliwii Skórze. I miejsce wyśpiewała Żaneta Chełminiak, II miejsce – Aleksandra Wajda, a wyróżnienie przyznano Patrycji Jurek. W kategorii wiekowej od 10 do 15 lat dwie uczennice CSW w Rzeszowie otrzymały wyróżnienia: Oliwia Niemczura oraz Natalia Bandura.

Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie działa od 2000 roku pod dyrekcją Anny Czenczek. Wpisane jest do rzeszowskiego rejestru szkół i placówek oświatowo – wychowawczych. Młodzi artyści rozwijają swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym, dykcją i recytacją z elementami gry aktorskiej, ubiorem scenicznym, uczą się zasad charakteryzacji oraz stylizacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodych wokalistów, zajmuje się rozwojem ich kariery i promocją. Mają na swoim koncie liczne sukcesy wokalne w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą – ponad 900 najwyższych nagród oraz brali udział w 38 programach telewizyjnych.
plyta cd ave regina