Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

DYREKTOR I UCZENNICE CENTURM SZTUKI WOKALNEJ GOŚCIŁY W PROGRAMIE POLSKIEGO RADIA RZESZÓW

4 listopada 2018 r. Anna Czenczek – dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie została zaproszona wraz z dwiema uczennicami: Anną Dąbrowską i Aleksandrą Kędrą do udziału w audycji Polskiego Radia Rzeszów. 
W programie „Zamkolandia”, który skierowany jest do najmłodszych słuchaczy, rozmawiały z prowadzącym Piotrem Malcem o swoich ostatnich sukcesach wokalnych, udziałach w programach telewizyjnych i koncertach. 

Anna Dąbrowska reprezentuje Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie od sześciu lat. Uczestniczy i zdobywa najwyższe nagrody w wielu przeglądach piosenki międzyszkolnej, gminnej, powiatowej, konkursach wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, wyśpiewała m.in. Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy, Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie, I miejsce w Festiwalu „Zaczarowana piosenka” Anny Dymnej w Krakowie, Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie, uczestnictwo w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie, I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium, I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie, I miejsce  oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim  Internetowym  Konkursie Wokalnym, I miejsce w  III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym, II miejsce na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, Główna Nagroda Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach. Znalazła się w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016, który odbył się 15 października. Emitowany był na żywo w TVP 1. Podczas Krajowego Finału Eurowizji Junior zaśpiewała rockowy utwór „Fryzurka”, do którego słowa napisał Maciej Sieklucki, muzykę Jarek Babula, a aranżacje do utworu zrobił Tomasz Filipczak. Produkcja utworu - Anna Czenczek / Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Chórki do piosenki zaśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej. Produkcja utworu - Anna Czenczek / Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Chórki do piosenki zaśpiewali uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej.

Aleksandra Kędra uczy się pod kierunkiem Anny Czenczek od 2014 roku. Jest laureatką wielu konkursów i przeglądów wokalnych, w których zdobyła m.in. I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej – Głogów Małopolski 2015 (kategoria: klasy I-III), III miejsce w XVII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – Rzeszów 2015, I miejsce w Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Religijnej – Budy Głogowskie 2015 (kategoria: solista klas I-III), II miejsce w XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Skowroneczek” – Nowy Sącz 2015, I miejsce w XII Podkarpackim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na skrzydłach muzyki” – Rzeszów 2015 (kategoria – 7-9 lat), II miejsce w XIV Ogólnopolskim Konkursie Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej – Warszawa 2015 (kategoria wiekowa szkół podstawowych), I miejsce X Spotkań Mistrzów Muzyki – Pacanów 2016, I miejsce w XII Ogólnopolskim Konkursie „Skowroneczek" - Nowy Sącz 2016, II miejsce na Festiwalu Kolęd „Na nutę kantyczek” – Jasło 2016, wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej „Rytm i melodia” – Radom 2017, I miejsce w XVII Konkursie Piosenki Młodzieżowej „Bieszczadok 2017” – Sanok, II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej – Kielce 2017, II miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki „Dolnośląska Nutka” pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Bielawa 2018, II miejsce w II Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” – Rzeszów 2018, Grand Prix oraz specjalna nagroda TVP ABC na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Skowroneczek” – Nowy Sącz 2018. Była najmłodszą uczestniczką telewizyjnego programu talent show TVP 1 „Hit Hit Hurra!”, w którym śpiewała największe hity polskie i zagraniczne oraz wystąpiła w duecie z zespołem Feel. Wykonania oceniało jury w składzie: Edyta Górniak, Hirek Wrona i Bartek Caboń. Do programu została wybrana spośród 800 osób z całej Polski.