Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Rzeszowa dla Uczennicy Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie!

Z radością informujemy, że Oliwii Skóra, zgłoszonej przez Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie od 11 lat pracuje pod kierunkiem Anny Czenczek, przyznane zostało stypendium Prezydenta Miasta Rzeszowa dla młodych twórców w zakresie twórczości i edukacji artystycznej.

Oliwia Skóra od 11 lat uczęszcza na lekcje śpiewu do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, gdzie kształci się pod kierunkiem Anny Czenczek - dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Bierze udział w wielu autorskich projektach Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie m.in. „Gdy tak w kołysce...” (2011), „Kolędowanie – polski zwyczaj” (2012), „Prawy do lewego” (2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (2014), „Siebie dam po ślubie” (2014), „Volare Cantare” (2015), „Anieli w niebie śpiewają” (2016), „Dancing Queen” (2016), „Już nie zapomnisz mnie” – z towarzyszeniem najlepszych muzyków.

Reprezentując CSW w Rzeszowie została finalistką i laureatką wielu konkursów i festwali piosenki ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobyła m.in. Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki na Słowacji, Grand Prix X Spotkań Mistrzów Muzyki w Pacanowie, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Maleńkie Gwiazdeczki” w Bułgarii, I miejsce w IV Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze” w Czechach, III miejsce na Światowym Festiwalu Talentów „Kaunas Talent” na Litwie, wyróżnienie w 7. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, Grand Prix na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu, Grand Prix II Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka pod patronatem honorowym Andrzeja Piasecznego w Pionkach, Kryształowy Kamerton na II Zjeździe Młodych Gwiazd w Szczecinie, II miejsce w I Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach, I miejsce i „Złotą Różę Małego księcia" w kategorii: soliści II kategorii wiekowej od 16 lat wzwyż w VII Ogólnopolski Festiwal Piosenek Katarzyny Sobczyk "O złotą różę Małego księcia" w Tyczynie, II miejsce w kategorii 16-20 lat jęz. angielski XIV Przeglądu Piosenki Europejskiej „Nutka Poliglotka” w Warszawie, III miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na nutę kantyczek” w Jaśle, I miejsce w III Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej. Jest finalistką programów telewizyjnych, m.in. „Szansa na sukces” Elżbiety Skrętkowskiej, „Przebojowe Dzieciaki” telewizji Polsat, gdzie gościem programu była Maryla Rodowicz oraz programu TVP 1 „Hit Hit Hurra!”, w którym zajęła 3 miejsce.

Brała udział w nagraniach płyt Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie tj.: „Zadumany cały świat” z kolędami, która ukazała się końcem 2014 roku dla uczczenia 15-lecia CSW w Rzeszowie oraz „Volare Cantare”, która ukazała się w czerwcu 2016 roku jako bezpłatny dodatek do Gazety Codziennej „Nowiny”.

W Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie Oliwia rozwija swoje pasje i zainteresowania, pracując nad emisją głosu, interpretacją piosenki, ruchem scenicznym z elementami gry aktorskiej, dykcją, ubiorem scenicznym i uczy się zasad charakteryzacji. Centrum Sztuki Wokalnej dba także o wizerunek młodej wokalistki, zajmuje się rozwojem jej kariery i promocją.