Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

KOLEJNY SUKCES UCZENNICY CENTRUM SZTUKI WOKALNEJ W RZESZOWIE

Na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „SKOWRONECZEK” 2016, który odbył się w Nowym Sączu w dniach 16 - 19 czerwca br., Aleksandra Kędra - uczennica Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracująca pod kierunkiem Anny Czenczek, wyśpiewała aż trzy nagrody:
I miejsce, nagrodę jury dziecięcego oraz wyjazd na zagraniczny Festiwal.Wykonawców, występujących w czterech kategoriach wiekowych, oceniało jury w składzie: Lidia Matynian, Małgorzata Bartas-Witan, Magdalena Syposz, Paweł Moszumański i ks. Antoni Pyznar.: Wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach wokalno-artystycznych prowadzonych przez członków jury. Koncert Galowy odbył się na Rynku w Nowym Sączu i poprowadził go wspaniały aktor i reżyser filmów dla dzieci Aureola - Józef Mika. Relację z festiwalu będzie można obejrzeć w sierpniu w TVP ABC.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki Dziecięcej „SKOWRONECZEK” wywodzi się z organizowanego przez wydawnictwo „Promyczek” Przeglądu Piosenki Religijnej, przeprowadzonego po raz pierwszy w 1996 roku. Ze względu na rosnące zainteresowanie przeglądem, wydawnictwo zaprosiło do współorganizacji Telewizję Polską oraz władze miasta Nowy Sącz, nadając temu wydarzeniu charakter ogólnopolski. Do festiwalu zgłaszają się setki młodych wykonawców. Na przesłuchania konkursowe przygotowują dwie piosenki, w tym jedną z repertuaru zespołu Promyczki Dobra. Wśród utworów prezentowanych przez dzieci mile widziane są kompozycje premierowe, autorskie oraz piosenki o treści religijnej.

Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pracujący pod kierunkiem Anny Czenczek wyśpiewali w roku szkolnym 2015 / 2016 reprezentując Rzeszów w konkursach i festiwalach w kraju i zagranicą aż 57 nagród w tym 7 nagród Grand Prix.

plyta cd ave regina