Dr Barbara Tritt jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu i Bydgoszczy na wydziale instrumentalnym – specjalizacja flet oraz wokalno-aktorskim. Od roku akademickiego 2010/2011 pracuje jako wykładowca emisji głosu na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale wokalno - aktorskim. Brała udział w licznych Kursach Mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu jak Halina Łukomska, Alisone Pearce, Ruth Holton, Ingrid Kremling, Paul Eswood, Claudio Desderi, Piotr Kusiewicz, Bożena Harasimowicz, Janisza Niziołka. W roku 2006/2007 studentka Opera Studio w Rzymie pod kierunkiem Renaty Scotto, Anny Vandi i Cesare Scartona.
Jako wokalistka prowadzi szeroką działalność koncertową. W swoim dorobku posiada liczne wykonania partii solowej w dziełach kantatowo-oratoryjnych. W sezonie artystycznym 2009/2010 debiutowała na scenie Opery Nova w Bydgoszczy wykonując główną partie w operze L’elisir d’amore G.Donizettiego oraz w Operze na Zamku w Szczecinie wykonując partie Tytanii z opery The Fairy Queen H.Purcella. W tej samej roli debiutowała na scenie Teatru Wielkiego im. S. Moniuszki w maju 2011r. Ma na swoim koncie również wykonania takich partii jak: Dydona z opery Dido & Aeneas H. Purcella Susanna z opery La nozze di Figaro oraz Fiordiligi z opery Cosi fan tutte.
W swoim dorobku koncertowym ma liczne recitale solowe w Polsce i za granicą (m.in. Szwajcaria, Portugalia). Od 2007r. koncertuje z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii opolskiej, orkiestry gliwickiej oraz Sinfonietty Polonia w cyklu koncertów karnawałowych. Występowała na wielu Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwalach m.in. w Trzęsaczu, Leżajsku, Kórniku, Wronkach.
Anna Czenczek jest dyrektorką Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival", muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, laureatką wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczycielką emisji głosu, polską przedstawicielką Międzynarodowej Organizacji WAFA TV z siedzibą na Malcie, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Zasiada w jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych, konkursów i przeglądów.
Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle, musicale i koncerty, które na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Rzeszowa, m.in.: „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny” (2011), „Kolędowania – polski zwyczaj” (2012), „Kaziu, zakochaj się” (2012), „Prawy do lewego” (2013), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (2014), „Siebie dam po ślubie” (2014), „Zadumany cały Świat” cz.2 (2015), „Volare Cantare” (2015), „Anieli w niebie śpiewają” (2016). Jest pomysłodawczynią, wydawcą, aranżerką wokalną i opiekunką artystyczną bezpłatnych płyt edukacyjnych m.in. z utworami patriotycznymi – „Maszerują Strzelcy Maszerują” (2011), z pieśniami patriotycznymi i kościelnymi – „Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami” (2012), z podkarpackimi kolędami i pastorałkami – „Bóg się rodzi w człowieku”, z kolędami – „Zadumany cały świat” (2014).
Za profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży Anna Czenczek otrzymała wiele nagród, m.in.: Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki (2005), Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna (2006), Nagrodę Gazety Codziennej „Nowiny” w kategorii działalność artystyczna (2010), Nagrodę „Kobieta Przedsiębiorcza 2010”, Nagrodę Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie (2011), Statuetkę Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.
https://csw.info.pl/wydarzenia/560/iv-ogolnopolskie-warsztaty-wokalne-dla-dzieci-i-mlodziezy#sigProId8f1cde4306