Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

III Ogólnoplskie Warszaty Emisji Głosu i Dykcji

III Ogólnoplskie Warszaty Emisji Głosu i Dykcji już od 9- 12 lutego w Rzeszowie. Pomysłodawca warsztatów jest Anna Czenczek organizatorem warsztatów jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej nr.1 w Rzeszowie ul.Bernardyńska 1 od godz. 9.30 do 21.00. Warsztaty poprowadzi prof Jadwiga Gałęska-Tritt oraz Anna Czenczek

Prof. J.Gałęska-Tritt jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Kultury i Sztuki w zakresie chóralistyki, ze specjalizacją emisji głosu i członkiem komisji kwalifikacyjnej do spraw stopni specjalizacji zawodowej nauczycieli w zakresie nauczania muzyki. Jest też działaczem w wielu dziedzinach związanych z kulturą: wykładowcą na licznych ogólnopolskich kursach i seminariach, członkiem jury konkursów.
Organizuje doskonalenia zakresie emisji, retoryki i rehabilitacji głosu nie tylko dla wokalistów, chórmistrzów, ale także dla księży, logopedów, lingwistów, prawników oraz wszystkich tych, którzy związani są w jakikolwiek sposób z mową zawodową.
Prof. J. Gałęska-Tritt wyróżniona została wieloma odznaczeniami i nagrodami, z których najważniejsze to: Zasłużony Działacz Kultury, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Złoty Krzyż Zasługi i Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Współpracowała i współpracuje jako śpiewaczka i dyrygentka z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą. Jest autorką szeregu prac i artykułów dotyczących techniki wokalnej i metod kształcenia muzycznego dzieci i młodzieży.
Zakres jej badań naukowych obejmuje wiele dziedzin naukowych, m. innymi: anatomię, psychologię, neurologię, socjologię i antropologię filozoficzną. Swoją autorską metodę sformułowała następująco: "Psychoakustyka i psychofizjologia czynności emocjonalnych człowieka, podstawą prawidłowej emisji mowy i śpiewu”.
Hipoteza tych badań zakłada, że ciało człowieka stwarza warunki do akustycznego wzmacniania fali dźwiękowej wypływającej z krtani. Ich istota natomiast polega na określeniu zależności akustyki ciała od czynności muskulatury, sterowanej rozkazami wydawanymi przez mózg.

Anna Czenczek

Muzyk, wokalistka, laureatka wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów wokalnych, nauczyciel emisji głosu, Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, pomysłodawczyni i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Rzeszów Carpathia Festival", polski przedstawiciel Międzynarodowej Organizacji WAFA TV z siedzibą na Malcie,Członek Nauczycielstwa Polskiego, skupiającej producentów muzycznych, artystów i dyrektorów największych festiwali z całego świata. Zasiada w jury międzynarodowych, ogólnopolskich i regionalnych festiwali muzycznych, konkursów i przeglądów, m.in.: Veszprem (Węgry), Saint Petersburg (Rosja), Moskwa (Rosja), Warna (Bułgaria), Paryż (Francja), Kowno (Litwa), Bachczysaraj (Ukraina - Krym), Neapol, Salerno (Włochy), Malta, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz, Wrocław. Współpracuje ze znanymi artystami polskiej estrady oraz instytucjami kultury na terenie całego kraju i zagranicą.

Kocha pracę z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi warsztaty wokalne, reżyseruje, aranżuje wokalnie i muzycznie spektakle i musicale, m.in.: "Co nam zostało z tamtych lat", "Nie ma jak pompa", "Jak długo w sercach naszych", "Źli ludzie", "Moda i Miłość", "Gwiazdo świeć, kolędo leć", "LO.BO.GA. Chłopaki", "Let's Twist Again", "Zadumany cały świat", "O Miłości i nie tylko", "Gdy tak w kołysce...''. "Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny", "Kolędowania - polski zwyczaj ", "Kaziu zakochaj się", "Prawy do lewego”, "Siebie dam po ślubie".

Od 2000 roku uczniowie Anny Czenczek zdobyli ok. 700 nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki, m.in.: Grand Prix Światowego Festiwalu ,,Talenty – Litwa" 2007; I Wyróżnienie w 46 Krajowym Festiwalu Piosenki "Debiuty" Opole 2009, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Bułgaria 2009, Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki " Wygraj sukces " Tarnobrzeg-2012 ,Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu-Tomaszów Mazowiecki 2012, Grand Prix VII Spotkań Mistrzów-Pacanów 2013, Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki - Słowacja 2013, Złoty Aplauz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2013 . Jej podopieczni śpiewają w musicalach, współpracują ze znanymi artystami oraz uczestniczą w nagraniach studyjnych radiowych i telewizyjnych. Byli uczestnikami, m.in.: "Szansy na sukces", "Drogi do gwiazd", "Twojej droga do gwiazd", "Od przedszkola do Opola", "Imiennika Dwójki", "Przebojowych Dzieci", "Fabryki gwiazd", "X Factor", "Mam Talent " zdobywając w nich najwyższe laury.

Za profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży, Anna Czenczek otrzymała wiele nagród, m.in.: Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki 2006, Nagroda w kategorii działalność artystyczna 2010 , "Kobieta Przedsiębiorcza 2010 ", Nagroda Dyrektora 2011.

plyta cd ave regina