Udostępnij stronę Centrum Sztuki Wokalnej

social facebook

Nominacja do nagrody Menadżer roku 2016 !!!

Anna Czenczek, Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Pomysłodawca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” nominowana do nagrody Menadżer roku 2016 !!!
Można już głosować !!!

Anna Czenczek, Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Pomysłodawca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”

KANDYDAT
Imię i nazwisko: Anna Czenczek
Funkcja: Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, Pomysłodawca i Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”
Od kiedy zajmuje kierownicze stanowisko: dyrektor CSW od 2000 r., a festiwalu od 2004 r.

FIRMA
Nazwa firmy/instytucji: Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie
Dane adresowe: ul. Króla Kazimierza 20, 35-061 Rzeszów

Opis działalności/branża:
Centrum Sztuki Wokalnej zajmuje się edukacją i rozwijaniem uzdolnień muzycznych dzieci i młodzieży, kształcąc je z zakresu emisji głosu, interpretacji piosenki, ruchu scenicznego, dykcji, ubioru scenicznego i zasad charakteryzacji. Misją CSW jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do zrealizowania wokalnych pasji na scenie i przed publicznością oraz kontynuacji kariery na artystycznych uczelniach, a także popularyzacja kultury muzycznej.

Potwierdzeniem jakości oferty CSW są setki sukcesów uczniów - główne nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki, a także telewizyjnych programach muzycznych (m.in. zwycięstwo Alicji Regi w pierwszej edycji programu Mali Giganci). Bogata oferta edukacyjna CSW zawiera także warsztaty wokalne z fachowcami, kształcącymi gwiazdy polskiej estrady, m.in. Ogólnopolskie Warsztaty Emisji Głosu i Dykcji, warsztaty wokalne Carpathia Festival Vocal Workshop. Pod egidą CSW odbywają się koncerty, spektakle i musicale, wydawane są płyty - wszystko według pomysłu i w wokalnych aranżacjach Anny Czenczek. Czołową imprezą, współorganizowaną przez CSW wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa jest Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, ściągający młodych artystów z całego świata i będący wyjątkową okazją do prezentacji młodej twórczości, ponieważ wykonywane są na nim wyłącznie autorskie utwory. Tym samym festiwal pomaga zrealizować ważny, społeczny cel, jakim jest promocja utalentowanej młodzieży.

KARIERA ZAWODOWA
Najważniejsze osiągnięcia zawodowe:

Zbudowanie od podstaw miejsca, w którym dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania umiejętności wokalnych i scenicznych. Uczniowie Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie zdobywają najwyższe nagrody w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach piosenki w kraju i za granicą – od 2000 roku wyśpiewali ich już ponad 750, m.in. Grand Prix Światowego Festiwalu „Talenty – Litwa” (2007), I wyróżnienie w 46. Krajowym Festiwalu Piosenki „Debiuty” Opole (2009), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki – Bułgaria (2009), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Wygraj sukces” Tarnobrzeg (2012), Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu – Tomaszów Mazowiecki (2012), Grand Prix VII Spotkań Mistrzów – Pacanów (2013), Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki -Słowacja (2013), Złoty Aplauz Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca – Konin (2013), I miejsce V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Estonii (2014), I miejsce 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty (2015), I miejsce XVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Maleńkie Gwiazdeczki” – Bułgaria (2015), Grand Prix XX Polsko-Niemieckiego Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we Wspólnej Europie” - Monachium (2015), Grand Prix IV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Złote Talenty w Złotej Pradze” – Praga (2015). Ostatnio, czwórka uczniów zakwalifikowała się do udziału w finale 37. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Dzieci i młodzież z CSW biorą udział w muzycznych programach telewizyjnych, uczestniczą w nagraniach studyjnych i telewizyjnych, a absolwenci studiują na wydziałach wokalnych najlepszych uczelni w kraju i za granicą.

Reżyseruję, przygotowuję wokalnie i muzycznie liczne koncerty okolicznościowe, musicale i spektakle wokalno-taneczne, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez kulturalnych Rzeszowa, m.in.: „Kolędowanie – polski zwyczaj" (premiera 2002, 2003, 2004, 2005), „Co nam zostało z tamtych lat" (premiera 2004), musical „Źli ludzie" (2005), „Kolęda płynie z wysokości" (2006), „Nie ma jak pompa" (2006), „Niech kolęda serca budzi" (2007), „Moda i miłość" (2007), „Gwiazdo świeć, kolędo leć" (2008), "LO.BO.GA Chłopaki” (2008), „Raduj się świecie” (2009), „Let's Twist Again" (2009), „Zadumany cały świat" (2010), „O miłości i nie tylko" (2010), „Gdy tak w kołysce..." (2011), „Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny" (2011), „Kolędowanie - polski zwyczaj" część 2 (2012), „Kaziu zakochaj się" (2012), „Niech kolęda serca budzi” (2013) „Prawy do lewego” (2013), musical „Dziewczynka z zapałkami” (2013), musical „Mały Książę” (2014), „Kolędy Niebiańskim Piórem Pisane” (2014), „Siebie dam po ślubie” (2014), musical „Skrzypek na dachu” (2015), „Volare Cantare” (2015).

Wydaję i aranżuję wokalnie bezpłatne płyty edukacyjne, w których nagraniu biorą udział uczniowie i absolwenci Centrum Sztuki Wokalnej, m.in.: z utworami patriotycznymi – „Maszerują Strzelcy Maszerują” (2011), z pieśniami patriotycznymi i kościelnymi – „Maryjo Matko Kościoła Bądź z Nami” (2012), z podkarpackimi kolędami i pastorałkami – „Bóg się rodzi w człowieku” (2013), z kolędami – „Zadumany cały świat” (2014).

Wykreowałam Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”, który od 2005 roku współorganizuję wraz z Urzędem Miasta Rzeszowa. Na Festiwal przyjeżdżają artyści z niemal całego świata. Ich występy oceniają osobistości życia muzycznego, m.in. Agnieszka Fatyga, Zygmunt Kukla, Marek Kościkiewicz, Natalia Kukulska, Attila Weinberger, Dorota Szpetkowska, Zbigniew Wodecki, Elżbieta Zapendowska. Do tej pory w konkursie udział wzięli wykonawcy z 27 krajów. Dla wielu artystów udział w „Rzeszów Carpathia Festival” stanowił pierwszy krok na drodze do wielkich sukcesów. Wśród nich warto wymienić: Sarę Chmiel – wokalistkę zespołu ,,Łzy”, tercet „Mocha” – zdobywcę I wyróżnienia w 46. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej im. Anny Jantar „Debiuty" w Opolu, zespół „Pectus”, Kasię Popowską, Sarsę, Kasię Moś, Petera Cmorika – zdobywcę słowackiego Złotego Słowika, Marka Ztracený – zdobywcę czeskiego Słowika.

Do największych osiągnięć zawodowych zaliczam także nagrody, które otrzymałam za profesjonalne podejście do wykonywanych obowiązków oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży, m.in.: Nagrodę Miasta Rzeszowa w dziedzinie kultury i sztuki (2005), Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna (2006 ), Nagrodę Gazety Codziennej „Nowiny” w kategorii działalność artystyczna (2010), Nagrodę „Kobieta Przedsiębiorcza 2010”, Nagrodę Dyrektora Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie (2011), Statuetkę Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” (2015).

Co miało największy wpływ na karierę kandydata:
Połączenie drogi zawodowej z największą pasją, jaką jest muzyka. Trzeba robić w życiu to, co się kocha najbardziej – w moim przypadku jest to śpiew oraz praca z dziećmi i młodzieżą. Świadomość, że pod moim okiem rozwijają talent, dostają się na najlepsze uczelnie artystyczne i odnoszą sukcesy na scenie, daje ogromną satysfakcję i sprawia, że głowę mam zawsze pełną pomysłów, a dzielenie się nimi z innymi osobami, sprawia mi radość. W karierze pomogli mi także ludzie, których spotkałam na swojej drodze i przede wszystkim rodzina. Dzięki wsparciu moich najbliższych wciąż mogę realizować się zawodowo i pracować nad kolejnymi projektami.

Kluczowe inwestycje w firmie (kadry, technologie, inwestycje):
Stworzenie w Rzeszowie pierwszego, międzynarodowego festiwalu, na który przyjeżdżają artyści z całego świata i który promuje Podkarpacie w Polsce, jak i za granicami kraju. Zwycięstwo w festiwalu jest trampoliną dla młodych wykonawców i początkiem wielkiej scenicznej kariery, jak to się stało w przypadku zespołu Pectus - zdobywcy Grand Prix w 2006 r. Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” cieszy się coraz większą popularnością – w tym roku do eliminacji zgłosiło się aż 230 wykonawców. Do finału, który odbędzie się 27-28 maja, zakwalifikowano 10 zespołów muzycznych oraz 11 wokalistów. Będzie to już 12. edycja tej prestiżowej imprezy.

Zainteresowania:
Podróże , kuchnie świata, taniec.

Moje plany na przyszłość:
Obrona pracy doktorskiej, ukończenie specjalizacji z rehabilitacji głosu i retoryki funkcyjnej, emisji głosu, zrealizowanie kolejnego, długofalowego projektu, którego szczegółów jeszcze nie mogę zdradzić. Obecnie przygotowuję również nowy spektakl wokalno-taneczny pt. „Dancing Queen”. Jego premiera odbędzie się 27 maja 2016 r. podczas XII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Pracuję także nad wydaniem płyty pt. „Volare Cantare” z udziałem solistów, absolwentów i Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej, która ukaże się w czerwcu jako bezpłatny dodatek do Gazety Codziennej „Nowiny”.

Jaki powinien być dobry menadżer?
Steve Jobs powiedział, że „Jedynym sposobem robienia wielkich rzeczy, jest robienie czegoś, co się kocha”. W pracy menedżera pasja sprzyja kreatywności, ułatwia pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie problemów. Pozwala stworzyć spójną wizję tego, co chce się osiągnąć. Kieruje zespołem tak, by każdy osiągnął szczyt swoich możliwości. Dobry menedżer wymaga od innych, ale przede wszystkim od siebie. Stale się doskonali. Talent to za mało, by osiągnąć sukces. Trzeba do tego mnóstwa ciężkiej pracy, ale nagrodą jest ogromna satysfakcja i szacunek tych, których dzięki swojej wiedzy uzbroiło się w skrzydła.

Zagłosuj tutaj.

plyta cd ave regina